Telefon
WhatsApp
Ksü tıp da organ nakli bilmecesi
160x600

Ksü tıp fakültesi hastanesinin organ nakli ile olan imtihanı maalesef ağır geçiyor.
Organ yetmezliği bilindiği üzere son zamanların en büyük sağlık sorunları arasında yerini korumakta buna ragmen ilgili kişiler bu hastalıklara gereken önemi vermemekte ve kulak arkası etmektedir.

Bunun en büyük örnegi Ksü Tıp fakültesi yaklaşık 15 yıl önce başlayan ksü de organ nakli hikayesi bir türlü istenilen veya umut edilen yere getirelemedi.
Olaylar zinciri aslında şehrimizde ki organ nakli merkezinin sadece tabela üzerinde olduğunun ve zoraki yapılan bir iş olarak görülmektedir.

Artık bu merkezin Tek elden çıkartılması ve biran önce resmiyette kavuşacak şekilde tabelası asılarak bir merkez olarak statüde yer alması gerekmektedir.

Şehrimizde ve çevre illerden ulusal bekleme listesinde yer alan hastalardan yaklaşık 1000 kişi ksü tıp da yaşama tutunmak için bekliyor ama yöneticiler hala kendi iç sorunlarını çözmek için bu bölümü kullanıyor.

Başhekimlik

Bir önce ki başhekimlik ve yönetimi Morfoloji binası bitince yer ayarlayacağız demesiyle yılan hikayesine dönen bu merkez Morfoloji binası bitmesine rağmen hastanedeki atıl duruma düşecek odalar neden kullanılmaz. bakanlığın ruhsat verdiği hastanelerde sisteme uygun şekilde bağımsız bir merkez haline getirilmesi için bir çaba içerisine girilmemesi düşündürücü... 

Organ Nakli koordinatörlüğü 

Yaklaşık 15 yıl gibi bir zamandır yapılan yüzlerce nakilleri göz önünde tutarak bu merkezin gelişimi noktasında neden geniş bir talep oluşturmaz?

Organ Nakli Başkanı 

Var olan merkezin gelişimi noktasında neden alttan eleman yetiştirmez ve genel sorunları neden çözüm aşamasına taşımaz?

 

Hastane idaresi

Bu merkezin ulusal bekleme listesindeki önem arz edecek sayıyı neden görmezden gelir bu merkezin yapılması ve şehrimize kazandırılması için neden gereken önemi göstermez 

 

Yani kısaca önceden para yok denilirken şimdi para da var 

Yine önceden yer yok denilirken Morfoloji binası da bitti yer sorunuda kalmamışken 

Yaşanan sorun ne.... 

Eğer bu nakil merkezi çalışmayacaksa lütfen kapatın ve insanları boş yere bekletmeyin. 

 

Ya da üzerinize düşeni yapın... 

160x600

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!