Telefon
WhatsApp
Ksü Tıp çalışan 68 personele haksızlık
160x600

KSÜ DE PERSONEL ALIMLARINDA BATMAN ÇAĞILA KARIŞTI.

Ksü Tıp fakültesi hastanesinin yıllardır geriden gelen sorunu kadro ya geçme işleri maalesef eski düzende kişilere göre muamele ile devam ediyor.

Her yıl neredeyse Cumhurbaşkanımızın üniversitele hastanelerine personel desteği için bir kadro planlaması yapılarak takviye olarak verilmekte ancak bu kadrolar maalesef kişilerin bazen keyfiyetine takılmakta.

Ksü tıp fakültesi hastanesine son dönemlerde personel alımı için onay çıkmış ve alımlara çıkmışlardır.
Önceki yıllarda basına da sık sık düşen gündem de hastane içerisinde söz yerindeyse torpili olan veya bir şekilde kendi yöneticilerinin yapmış olduğu açıkları kullanarak sanki var olan usülsüzlükler örtpas ettim kadro benim hakkım diyerek alınan kadrolar ne kadar doğrudur tartışılır.

Haber merkezine gelen mesajlarda personellerden sorumlu kişilerin kendi duygularını kullanarak isimlerde hak sıra gaspına uğratarak hastane içerisinde 10 yıl gibi zamandır çalışan sekreter hemşire teknik personellerin kadroları hep ötelenmiş.

Son personel alımlarına bakıldığında hastane içerisinde yetersiz sayıda olan sekreter alımı, diyaliz teknikeri alımı, att, pamedik gibi alanların olmayışı ve üzerine içeride kadro hakkını alma yetkisinde olan ve uzun zamandır çalışan kişilerin hakkı maalesef göz ardı edilmiş.

Hastane işleyişinin merkezinde olmayan yöneticiler hastane üzerinden gerekli çalışan personellerinin sayısını nereden bilecek.
Gelen bilgiler eşliğinde Genel sekreter personel başkanlığı gerekse ilgili rektör yardımcısı hastanenin ihtiyaçlarını kendi duygu düşünceleri ile sırf iş olsuna kendileri sayı bildirerek alıma çıkmışlardır.Özellikle önceki alımda da yer alan destek personelleri acil ihtiyaç olmasına rağmen Sağlık kültür daire başkanlığı bünyesine verildiği ve hastanenin işleyişinin sekteye uğratıldığı görülmektedir.
Gelen bilgiler eşliğinde yine her alımda oldugu gibi bu alımda da sözde ortada çok gezen bir sendikanın direktifleri ile alınarak bu listeye 3 5 kişi ekledikleri söyleniyor. yakın eş dost akraba gibi isimleri kadroya almaya çalışmaları maalesef etik değildir.

Yine edinen bilgilerde not olarak hastane içerisinde çalışan kişilerin eşleri kardeşleri hastane içerisine alınması için bazı kişilerin isteklerini yapıp onlara hizmet ettirilmeye çalışıldıkları söylenmekte.

Bu alımla birlikte çalışan personeller başta sayın Cumhurbaşkanımız dan ve yetkili kişilerden bu atamaları mercek altına alınması ve devletin üzerinden kişilere etki kurmaya çalışanların önüne geçilerek çalışan personellerini kimseye muhtaç edilmemelerini istiyorlar.

160x600

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!